Grafika

Restrukturyzacja zadłużenia

Czy wiesz, że możesz zwrócić się do banku z wnioskiem o dostosowanie warunków spłaty kredytu do Twojej aktualnej sytuacji finansowej?

Powodem kontaktu mogą być np. problemy ze spłatą rat, nagła choroba lub utrata pracy. 

Dowiedz się, jak skorzystać z restrukturyzacji kredytu i uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia.

Jak złożyć wniosek o restrukturyzację zadłużenia?

1. W serwisie iPKO wejdź w Moje sprawy → DokumentyDyspozycje i zaświadczenia  → Nowa dyspozycja.

2. Na liście produktów wybierz Restrukturyzacja, a na kolejnym ekranie wybierz Wniosek o restrukturyzację. Uzupełnij dane, zaznacz oświadczenia i sprawdź podsumowanie. Wgraj skany dokumentów (np. o dochodach, dodatkowych zobowiązaniach) – dołączenie ich przyspieszy proces rozpatrywania wniosku.

3. Potwierdź wniosek narzędziem autoryzacji. Po rozpatrzeniu wniosku wyślemy Ci SMS, że decyzja jest już udostępniona w serwisie iPKO - Pobierz dokument. W każdej chwili możesz też  pobrać złożony wniosek - Pobierz potwierdzenie.

Ważne! Przed złożeniem wniosku przygotuj informacje o zobowiązaniach, jakie masz poza naszym bankiem – skany lub zdjęcia dokumentów, które chcesz dołączyć do wniosku.

Jak złożyć wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty mailowo?

 

Pobierz, wypełnij i podpisz wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty, następnie wyślij go na adres restrukturyzacja@pkobp.pl

Wniosek - klient indywidualny

Wniosek - klient firmowy

Masz pytania?
Zadzwoń +48 58 882 85 01
koszt połączenia według stawek operatora

Inne rozwiązania dla zadłużeń z hipoteką

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, zapytaj o zwrotną pomoc Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w spłacie rat kredytu nawet przez 18 miesięcy.

Więcej
W ramach programu Dobrowolnej Sprzedaży Nieruchomości pomagamy uregulować długi i sprzedać zadłużoną własność.

Więcej

Zawarcie umowy restrukturyzacyjnej i ustalenie jej warunków uzależnione jest od pozytywnej decyzji PKO Banku Polskiego, która podejmowana jest po dokonaniu analizy finansowej.