2021-10-27

Sprawdź, jak prosto zarządzać wypłatami masowymi w iPKO biznes.

Za pośrednictwem bankowości internetowej można składać zlecenia wypłat gotówkowych w placówkach i bankomatach PKO Banku Polskiego.

Na czym polega usługa?

Firma lub jednostka publiczna może przekazywać środki osobom indywidualnym (np. pracownikom lub odbiorcom świadczeń). Pieniądze mogą być odbierane w oddziałach (po okazaniu dokumentu tożsamości) lub bankomacie (po wpisaniu kodu SMS wysłanego na nr telefonu odbiorcy).

Jak aktywować wypłaty masowe?

Korzystanie z usługi w iPKO biznes nie wymaga podpisywania odrębnej umowy. Użytkownicy serwisu mogą przygotować i przesłać do banku zlecenia wypłat z rachunku, w ramach posiadanych uprawnień. Przesłanie pierwszego zlecenia wypłaty, uruchamia standardowy tryb świadczenia usługi, której koszt wynika z Taryfy opłat i prowizji. Zlecania wypłat w iPKO biznes można dokonać na 3 sposoby:

  1. bezpośrednio w serwisie, wypełniając specjalny formularz
  2. poprzez import z pliku .csv (format spójny z formatem obowiązującym dotychczas w aplikacji MIKRUS)
  3. poprzez import pliku .xml (format spójny z dotychczasowym, tworzonym w aplikacji MIKRUS i przesyłanym „wymianą plikową” w iPKO biznes do banku)

Łatwe zarządzanie

Oprócz składania zleceń wypłat masowych użytkownicy iPKO biznes mogą weryfikować na bieżąco stan realizacji przesłanych zleceń, sprawdzać ich szczegóły, a nawet anulować wcześniej zaplanowane wypłaty.

Zobacz jak to działa