• Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
  Jeśli ubezpieczysz ruchomości domowe, PZU SA odpowiada dodatkowo za szkody wyrządzone osobom trzecim przez Ciebie i Twoich bliskich Na przykład: jeśli pęknie u Ciebie kaloryfer PZU zapłaci nie tylko za Twój parkiet ale również za sufit sąsiada z dołu!
 • Ubezpieczenie sprzętu biurowego w miejscu ubezpieczenia
  W przypadku prowadzenia w miejscu ubezpieczenia (domu, mieszkaniu) działalności gospodarczej (np. biuro podatkowe, kancelaria prawna, gabinet lekarski) polisa obejmuje też - bez konieczności zawierania osobnej umowy - sprzęty biurowe służące do takiej działalności.
 • Ubezpieczenie na wypadek rabunku poza miejscem ubezpieczenia.
  Przy wykupieniu ubezpieczenia ruchomości domowych PZU SA odpowiada również za szkody w wyniku rabunku poza miejscem ubezpieczenia do wysokości 5% sumy ubezpieczenia dla szkód w przedmiotach ze srebra, złota, platyny, pieniądzach i biżuterii, a do wysokości 10% sumy ubezpieczenia dla szkód w pozostałych ruchomościach.
 • Ubezpieczenie Twojego mienia służbowego
  W ramach ubezpieczenia ruchomości ubezpieczone jest również Twoje mienie służbowe np. laptop i telefon komórkowy.
 • Możliwość dokonania cesji z polisy, czyli przeniesienia praw z umowy ubezpieczenia
  W trakcie zakupu ubezpieczenia polisy PZU DOM możesz dokonać cesji ubezpieczenia np. na rzecz banku udzielającego kredytu. Na tej podstawie ewentualne odszkodowanie zostanie wypłacone wskazanej przez Ciebie osobie lub instytucji.

Nowość! PZU Pomoc w domu

Ubezpieczenie dodatkowe dostępne w trzech wariantach (Komfort, Super i Super Plus), dzięki któremu w razie awarii w domu - możesz liczyć między innymi na pomoc w organizacji interwencji specjalisty, np. ślusarza, hydraulika czy murarza, w zorganizowaniu transportu i pobytu w hotelu, naprawę sprzętu RTV i AGD oraz PC wraz z kosztami części zamiennych. W ramach ubezpieczenia możesz również skorzystać z porady specjalisty np. ds. zabezpieczeń przed kradzieżą.

Wariant Komfort jest dodawany bez dodatkowych opłat do każdej polisy ubezpieczenia domu, lokalu mieszkalnego lub ruchomości domowych i stałych elementów, Warianty Super i Super Plus są oferowane przy ubezpieczeniu domu, lokalu mieszkalnego lub ruchomości domowych i stałych elementów na preferencyjnych warunkach.

Dla kogo?

Ubezpieczenie PZU DOM przeznaczone jest dla klientów indywidualnych.

Okres ubezpieczenia
Zakres ubezpieczenia
Zgłoszenie szkody