Londyn czy Lądek Zdrój? Rowy czy Roma?

Gdziekolwiek jedziesz, pomożemy Ci w podróżach małych i dużych!


Loguj się do aplikacji IKO tam, gdzie jesteś i kontroluj swoje finanse 24/7

Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się na Twoim koncie. Dostaniesz informację m.in.: o przelewach, wpłatach czy transakcjach kartą.

Jak włączyć darmowe powiadomienia PUSH w aplikacji IKO?

 • 1
  Rozwiń swój profil → wejdź w Ustawienia → Dane i personalizacja → Powiadomienia w aplikacji
 • 2
  Włącz powiadomienia
 • 3
  Wybierz produkty (konta, karty), do których chcesz otrzymywać wiadomości

Jedziesz na wakacje samochodem? Z aplikacją IKO śmigniesz autostradą bez zatrzymywania

Do 31.12.2024 r. A1 (Toruń-Gdańsk) jest za darmo dla samochodów kat. 1 (o dwóch osiach, bez podwójnych kół, które nie ciągną przyczepy). Za A4 (Katowice-Kraków) zapłacisz automatycznie w aplikacji IKO

Płatność na plaży tylko gotówką? Nie ma problemu

Masz Konto dla Młodych lub Konto za Zero? Nie musisz szukać bankomatów z logo PKO Banku Polskiego. Z Twoim kontem wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe!

Płać tak, żeby kawa w Rzymie za 3 EUR kosztowała równe 3 EUR

Automatycznie rozpoznamy, gdy płacisz za granicą w walucie lokalnej (np. w EUR)

i pobierzemy pieniądze z Twojego konta w EUR, jeśli:

Korzystaj z bankomatów za granicą na luzie

Nie płać operatorom bankomatów

 • Niektórzy operatorzy zagranicznych bankomatów mogą pobierać opłatę za wypłatę – tzw. surcharge
 • Zanim wypłacisz pieniądze, na ekranie bankomatu powinna pojawić się informacja o wysokości dodatkowej opłaty. Możesz ją zaakceptować i wypłacić gotówkę, lub zrezygnować z wypłaty i poszukać innego bankomatu
 • Komunikaty mogą wyświetlać się w lokalnym języku, dlatego w razie potrzeby użyj translatora w telefonie, aby je przetłumaczyć

Unikaj przewalutowania

 • Zanim potwierdzisz wypłatę gotówki z bankomatu, sprawdź jaka waluta widnieje na ekranie. Jeśli wyświetla się kwota w PLN, transakcja przeliczy się po kursie operatora bankomatu
 • Odrzuć tę opcję, inaczej Twoja płatność rozliczy się na koncie w PLN z opłatą za przewalutowanie – wybierz lokalną walutę

Aplikacja (mobilna) IKO

Definicja prawna

to określenie na usługę bankowości elektronicznej. Jest to usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.

Co to dla Ciebie znaczy?

Dostęp do rachunku płatniczego przez iPKO oraz IKO, które umożliwiają m.in.: sprawdzenie salda konta, zmianę limitów do płatności bezgotówkowych i transakcji kartą, zlecanie dyspozycji dotyczących rachunku.

Wypłaty BLIKIEM z bankomatów

Definicja prawna

to określenie na wypłatę gotówki. Jest to usługa polegająca na wypłacie gotówki z rachunku płatniczego konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.

Co to dla Ciebie znaczy?

Wypłata gotówki z rachunku płatniczego w bankomacie lub oddziale PKO Banku Polskiego.

Przelew

Definicja prawna

to określenie na polecenie przelewu. Jest to usługa płatnicza polegająca na uznaniu rachunku płatniczego odbiorcy, w przypadku gdy transakcja płatnicza z rachunku płatniczego płatnika jest dokonywana przez dostawcę usług płatniczych prowadzącego rachunek płatniczy płatnika na podstawie dyspozycji udzielonej przez płatnika, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.

Co to dla Ciebie znaczy?

Transakcja płatnicza w formie bezgotówkowej, która polega na przekazaniu pieniędzy pomiędzy kontami prowadzonymi w różnych instytucjach płatniczych.

Korzystanie z bankomatów za granicą

Definicja prawna

to określenie na transgraniczną transakcję płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych. Jest to usługa polegająca na wypłacie środków pieniężnych z rachunku płatniczego konsumenta na terytorium innego państwa członkowskiego za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.

Co to dla Ciebie znaczy?

Wypłata pieniędzy przy pomocy karty (np. W bankomatach) poza Polską, a na terenie krajów EOG.