Konto walutowe

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 9 dostępnych walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF
 • 0 zł za przelewy zagraniczne i walutowe1
 • Płatności bez przewalutowania2
 • Dostęp do kantoru online
PODRÓŻUJESZ?

Odkryj zalety pakietu walutowego 3w1

Korzystaj z konta walutowego, karty wielowalutowej do konta i kantoru internetowego i poczuj się jak u siebie w każdym zakątku świata

Ile zapłacisz?

Przelewy

 • Przelew wewnętrzny
  0 zł
 • Przelew zagraniczny/walutowy jeśli wykonasz w poprzednim lub bieżącym miesiącu kalendarzowym (przed złożeniem dyspozycji przelewu), min. 1 transakcję walutową w kantorze1
  0 zł

Wpłaty i wypłaty

 • Pierwsza wypłata w oddziale w danym miesiącu
  0 zł
 • Każda kolejna wypłata w oddziale w danym miesiącu – od kwoty transakcji
  0,5% nie mniej niż 10 zł
 • Wpłata w banknotach w oddziale w danym miesiącu - od kwoty transakcji
  0,5% nie mniej niż 10 zł
 • Wpłata w monetach w oddziale w danym miesiącu - od kwoty transakcji
  50%
Grafika do linku Sprawdź

Karta wielowalutowa - jedna karta do konta osobistego i kont walutowych

Sprawdź

Konto walutowe w kilku prostych krokach

Na selfie

 • 1

  Zaloguj się do aplikacji IKO

  W aplikacji IKO wybierz Oferta → Konto walutowe
 • 2

  Wybierz walutę

  Wybierz walutę konta i podepnij konto do karty z funkcją wielowalutową
 • 3

  Korzystaj

  Potwierdź otwarcie Konta walutowego i korzystaj. Konto aktywne jest od razu
Pakiet walutowy video
Film instruktażowy

Jak otworzyć pakiet walutowy?

Aplikacja (mobilna) IKO

Definicja prawna

to określenie na usługę bankowości elektronicznej. Jest to usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.

Co to dla Ciebie znaczy?

Dostęp do rachunku płatniczego przez iPKO oraz IKO, które umożliwiają m.in.: sprawdzenie salda konta, zmianę limitów do płatności bezgotówkowych i transakcji kartą, zlecanie dyspozycji dotyczących rachunku.

Prowadzenie konta

Definicja prawna

konta (osobistego) to określenie na prowadzenie rachunku płatniczego. Jest to usługa polegająca na prowadzeniu rachunku płatniczego na rzecz konsumenta, umożliwiająca przechowywanie środków pieniężnych konsumenta oraz wykonywanie transakcji płatniczych, łącznie z usługą otwarcia lub zamknięcia rachunku płatniczego konsumenta.

Co to dla Ciebie znaczy?

Usługa prowadzenia konta, w ramach której możesz: otwierać lub zamykać rachunki, wykonywać przelewy, wpłaty i wypłaty pieniędzy, przechowywać środki na rachunku.

Przelew wewnętrzny

Definicja prawna

to określenie na polecenie przelewu. Jest to usługa płatnicza polegająca na uznaniu rachunku płatniczego odbiorcy, w przypadku gdy transakcja płatnicza z rachunku płatniczego płatnika jest dokonywana przez dostawcę usług płatniczych prowadzącego rachunek płatniczy płatnika na podstawie dyspozycji udzielonej przez płatnika, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.

Co to dla Ciebie znaczy?

Transakcja płatnicza w formie bezgotówkowej, która polega na przekazaniu pieniędzy pomiędzy kontami prowadzonymi w różnych instytucjach płatniczych.

Wyjaśniamy oznaczenia

1 Dotyczy przelewów zleconych w serwisie iPKO lub aplikacji IKO z Konta walutowego prowadzonego w tej samej walucie, w opcji kosztowej SHA (tzn. w polu: "Kto ma pokryć koszty przelewu" wybierzesz wartość "Dzielone", a w polu "Data waluty dla banku" wartość "Standard"), jeśli w poprzednim lub bieżącym miesiącu kalendarzowym (przed zleceniem przelewu) dokonano wymiany dowolnej waluty w naszym kantorze internetowym. Jeśli przelewy potwierdzasz kodem z karty kodów jednorazowych, dodatkowa opłata to 0,50 zł. 

2Warunki, jakie należy spełnić, żeby nie płacić za przewalutowanie:

 1. Transakcja musi być w walucie PLN, EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF
 2. Masz konto w walucie transakcji (jednej z wyżej wymienionych), które jest podpięty do karty w chwili realizacji płatności
 3. Na Koncie walutowym masz kwotę, która wystarczy do zrealizowania transakcji
 4. Nie skorzystasz z usługi DCC (Dynamiczne Przeliczanie Walut) dostępnej w niektórych bankomatach albo terminalach płatniczych