2020-11-05

Ostrzegamy przed wiadomościami podszywającymi się pod bank. Oszuści informują o zapłacie czekiem i domagają się potwierdzenia danych (w załączniku), aby dokończyć transakcję. Prosimy w żadnym wypadku nie otwierać załącznika, nie odpowiadać na wiadomość i natychmiast ją usunąć.

Klikniecie w załącznik może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania, a w konsekwencji uratę kontroli nad kontem bankowym lub komputerem czy smartfonem.

Powiadomienie o zapłacie

Przypominamy!

  1. Zachowaj ostrożność i ograniczone zaufanie do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o otwarcie załącznika lub skorzystanie z linku – nie reaguj na nie, nie otwieraj załącznika i klikaj w linkinie ujawniaj swoich danych
  2. Logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzaj adres strony ręcznie – nie korzystaj z linków!
  3. Sprawdzaj poprawność adresu strony w przeglądarce internetowej (poprawny adres to pl) oraz obrazka bezpieczeństwa.
  4. Przed potwierdzeniem operacji zlecanej w serwisie iPKO kodem SMS przeczytaj dokładnie treść otrzymanego SMS-a, żeby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji(zwróć uwagę na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru konta odbiorcy, kwotę przelewu).

W przypadku otwarcia załącznika lub skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się telefonicznie z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).