Gala finałowa Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli

17.01.2023
„SKO - nasza wspólna pasja do edukacji” — pod takim hasłem odbyła się uroczystość wręczenia platynowych, złotych i srebrnych odznak Nauczycielom-Opiekunom SKO oraz symbolicznych czeków Dyrektorom szkół nagrodzonym w rywalizacji.

Gala, która jest zwieńczeniem prowadzonego od około 60 lat konkursu, odbyła się 16 grudnia 2022 r. w Sali Koncertowej Nowa Miodowa w Warszawie. Zebranych gości powitał Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Następnie głos zabrał Maks Kraczkowski, Wiceprezes Zarządu Banku Nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego i Bankowości Międzynarodowej:

Dziękuję za wspólną z PKO Bankiem Polskim realizację misji edukacji młodych pokoleń. Cieszę się, że razem możemy wyposażać najmłodszych w kompetencje przydatne w XXI wieku, w tym z szeroko pojętych finansów, ekologii czy cyberbezpieczeństwa. Szczególne podziękowania kieruję do Nauczycieli-Opiekunów SKO za ponadprzeciętną dbałość o wszechstronny rozwój uczniów oraz do Dyrektorów szkół za tworzenie przyjaznych warunków do realizacji programu SKO. Gratuluję zdobycia zasłużonych nagród i życzę dalszych sukcesów w kolejnych latach współpracy z naszym bankiem.

Zebrani obejrzeli również materiał podsumowujący 10-letnią historię nowego, internetowego SKO, nieustanny rozwój oferty edukacyjnej PKO Banku Polskiego, a także zobaczyli przedpremierowy pokaz intro filmów animowanych tworzonych w ramach kolejnego projektu wpisującego się w misję programu Szkolnych Kas Oszczędności. 

Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta, podziękowała zebranym za nieustający entuzjazm i zaangażowanie w realizowanie założeń programu SKO, korzystanie z opracowywanych oraz udostępnianych przez bank nowości edukacyjnych, a także dodawanie do nich swoich autorskich pomysłów.

Dzięki wspólnym działaniom osiągamy wiele celów związanych z wszechstronnym i nowoczesnym kształceniem uczniów, a także zaangażowaniem lokalnej społeczności, jak chociażby w przypadku projektu „SKO – przedsiębiorczość w praktyce”. Przedsiębiorcy, praktycy biznesu podczas spotkań z uczniami (stacjonarnie oraz online) opowiadają m.in. o zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy, zarządzaniu personelem, społecznej odpowiedzialności biznesu. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają najmłodszym zdobywać wiele umiejętności niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie, a także przygotowują do aktywności społecznej i gospodarczej.

Następnie rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Symboliczne czeki o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł odebrali Dyrektorzy szkół, które zdobyły najwyższe lokaty w konkursie. Platynowe, złote i srebrne odznaki przekazano na ręce wybitnych i ponadprzeciętnych Nauczycieli-laureatów rywalizacji.

Wyjątkowe spotkanie pasjonatów edukacji uświetnił wykład prof. UAM, dr. hab. Jacka Pyżalskiego na temat nieoczywistych aspektów kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Kolejną atrakcją był recital wokalistki i autorki tekstów Kasi Stankiewicz, która przy akompaniamencie pianisty Piotra Manii zaśpiewała znane przeboje (swoje oraz ze wspólnego repertuaru z zespołem Varius Manx).

Gala zakończyła się uroczystą kolacją, która była okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnego inspirowania się, a przede wszystkim celebrowania sukcesów zebranych gości, którzy wspólnie z PKO Bankiem Polskim realizują misję edukacji młodych pokoleń.

*Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli

Prowadzony przez PKO Bank Polski od około 60 lat Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli (choć wcześniej ogłaszany pod innymi nazwami) polega m.in. na przygotowaniu prezentacji elektronicznej opisującej całoroczne działania szkół wpisujące się w idee SKO, np. promocja oszczędzania, nauka ekologii, cyberbezpieczeństwa, prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, udział w Teście wiedzy SKO.

Szkoły, które zdobędą najwyższą lokatę (trzy pierwsze miejsca) otrzymają nagrody w wysokości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto mogą przyznać również internauci. Kolejne nagrodzone placówki otrzymują odpowiednio 3,5 tys. zł, 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł brutto.

Oprócz nagród dla szkół przyznawane są również indywidualne nagrody dla Opiekunów SKO.

Masz pytania?

Znajdź odpowiedź w sekcji Pomoc i kontakt

 

Zobacz starsze aktualności