Nowy film edukacyjny dla dzieci

13.10.2023
SKO PKO Banku Polskiego to nie tylko nauka oszczędzania, ale także praktycznej bankowości, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy i cyberbezpieczeństwa

Do licznych materiałów i narzędzi edukacyjnych, z których mogą korzystać zarówno dzieci, rodzice, jak i nauczyciele dołączył kolejny film animowany pt. „Czy oszczędzanie jest męczące? Oszczędź sobie wysiłku i rób to z głową”.

Tym razem motywem przewodnim jest zarządzanie finansami w rodzinie z uwzględnieniem oszczędzania oraz zwiększania świadomości ekologicznej.

Główni bohaterowie, czyli członkowie rodziny Pieniążków, stają przed różnymi dylematami. Kuba chce pójść na kosztowny kurs robotyki. Kasia marzy o tablecie, z którego będzie korzystała podczas zajęć plastycznych. Rodzice wydali wszystkie oszczędności na inny cel i nie mogą pozwolić sobie na nowe wydatki. Czy historia będzie miała pozytywne zakończenie?

Zapraszamy do obejrzenia filmu i przekonania się, w jaki sposób codzienne decyzje i nawyki wpływają na stan portfela oraz na środowisko naturalne. Nie zabraknie odniesień do budowania świadomości konsumenckiej.

W filmie po raz kolejny pokazujemy, że program SKO to więcej niż oszczędzanie. To między innymi nauka planowania, wyznaczania celów, a także szacunku do pieniędzy i środowiska naturalnego. Warto tę wiedzę przekazywać dzieciom od najmłodszych lat – wyjaśnia Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim. I dodaje:

Wykorzystując edutainment, czyli metodę nauki łączącą edukację i zabawę możemy w atrakcyjny dla młodego widza sposób budować świadomość oraz zachęcać do zmiany zachowań i nawyków wpływających na wiele aspektów życia, w tym na bezpieczeństwo w internecie, zdrowie czy też stan portfela. Opracowywane przez nas materiały służą promocji najlepszych praktyk dotyczących szeroko pojętego oszczędzania oraz podejmowaniu dyskusji na tematy, które są bardzo istotne zarówno z punktu widzenia dziecka, jak i dorosłego.  

To już drugi film edukacyjny, który powstał w ramach programu SKO. Pierwszy „Praktycznie i ekologicznie, czyli jak zyskać na byciu eko” porusza kwestie troski o środowisko. Fabuła przeplatana jest ciekawostkami m.in. na temat recyklingu, upcyklingu – również w odniesieniu do finansów domowych. 

Masz pytania?

Znajdź odpowiedź w sekcji Pomoc i kontakt