2023-11-28

Mija rok od uruchomienia PKO Płacę później. To innowacyjna usługa, dzięki której robisz zakupy teraz, a spłacasz je w ciągu 30 dni.

Do tej pory PKO Płacę później aktywowało już ponad 150 tys. naszych klientów, którzy zrobili łącznie 1,5 mln transakcji na kwotę 209 mln zł.

Jak płacimy z PKO Płacę później?

  • Najczęściej podczas zakupów online (blisko 59% płatności) – w sklepach stacjonarnych w ten sposób opłaca zamówienie 41% z nas
  • Głównie w dni robocze – wtedy robimy 75% płatności
  • Średnio opłacamy zakupy za 136 zł
  • Samodzielnie spłacamy zamówienia przed terminem (robi tak 60 proc. z nas)

Nie masz jeszcze PKO Płacę później? Sprawdź, co zyskasz:

  • Aktywujesz i korzystasz za darmo — wystarczy, że spłacisz zakupy w ciągu 30 dni
  • Zyskujesz dodatkowe pieniądze na zakupy – w sklepach internetowych (płatności BLIK lub Płacę z iPKO) i stacjonarnych (które obsługują BLIKA)
  • Kupujesz, kiedy potrzebujesz — dodatkowe pieniądze masz w zasięgu ręki, np. jeśli chcesz skorzystać z okazji albo trafi Ci się nagły wydatek
  • Masz wszystko pod kontrolą — w serwisie iPKO i aplikacji IKO sprawdzasz, do kiedy musisz spłacić zakupy i ile dodatkowych pieniędzy Ci zostało
  • Zachowujesz komfort i bezpieczeństwo — aby skorzystać z usługi, nie musisz podawać swoich danych i zakładać kont w innych serwisach

Aktywuj PKO Płacę później w serwisie iPKO, aplikacji IKO, na infolinii lub w oddziale – aktywacja zależy od oceny zdolności kredytowej.

Szczegóły na naszej stronie.

 

Szczegóły dotyczące limitu płatniczego PKO Płacę później, w tym regulamin, dostępne są na naszej stronie. Zawarcie umowy o limit płatniczy PKO Płacę później zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Usługa funkcjonuje przy płatnościach w ramach usług bankowości elektronicznej Płacę z iPKO oraz BLIK (nie dotyczy płatności w trybie automatycznego potwierdzania w ramach transakcji BLIK inicjowanej bez użycia kodu BLIK).

Minimalna kwota transakcji to 50 zł. Serwis iPKO oraz aplikacja IKO to usługi bankowości elektronicznej. Transakcja, której nie spłacisz po 30 dniach staje się tzw. zadłużeniem przeterminowanym – od zadłużenia przeterminowanego naliczamy i pobieramy odsetki ustawowe za opóźnienie w wysokości sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5 p.p.

Wysokość oprocentowania od zadłużenia przeterminowanego na 05.10.2023 wynosi 11,25%.

Szczegóły na naszej stronie (https://www.pkobp.pl/oprocentowanie/).