Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego Konkursu SKO

15.09.2023
Poznaj laureatów rywalizacji oraz dowiedz się jakie umiejętności zdobyli uczniowie uczestniczący w programie SKO PKO Banku Polskiego.

Sztandarowy, coroczny Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym, do którego przechodzi 10 najlepszych placówek. Do wygrania jest 10, 15 i 20 tys. zł (odpowiednio za trzy pierwsze miejsca w konkursie) oraz 10 tys. zł, jako Nagroda Internautów.

Rywalizacja polega m.in. na przygotowaniu elektronicznej prezentacji opisującej całoroczne działania szkół wpisujące się w założenia SKO. Aby odnieść sukces i zdobyć nagrodę, trzeba zarówno wykazać się wiedzą z wielu różnych dziedzin, jak również umiejętnościami takimi jak kreatywność, komunikacja, współpraca oraz rozwiązywanie problemów. Te kompetencje są niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu dzieci, jak i dorosłych.

Program Szkolnych Kas Oszczędności to niemal 90 lat doświadczenia w nauce oszczędzania i przedsiębiorczości. Z wiedzy przekazywanej w ramach programu skorzystało kilka pokoleń Polaków. Od 11 lat rozwijamy SKO dodając do niego nowe obszary, dzięki czemu Szkolne Kasy Oszczędności stały się synonimem nowoczesnej edukacji kształtującej dobre nawyki w różnych dziedzinach życia. Oprócz oczywistych zagadnień dotyczących oszczędzania czy nowoczesnej bankowości, koncentrujemy się na tematach, które w Polsce i na świecie zdobywają coraz większe znaczenie, takich jak ekologia czy cyberbezpieczeństwo. Stąd w prezentacjach konkursowych znajdziemy wiele pomysłów na ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, opisy zajęć dotyczących różnych form płatności, a także sposobów na ochronę prywatności i tożsamości w internecie. Udział w programie SKO pozwala dzieciom na zdobycie wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie oraz przygotowania się do wyzwań przyszłości – zarówno w codziennym życiu, jak i na rynku pracy – podkreśla Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

W edycji 2022/2023 laureatami etapu krajowego są:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Nagrodę Internautów w wysokości 10 tys. zł zdobyła Szkoła Podstawowa w Bobolicach.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu kreatywności, zaangażowania i pasji. Szczególne podziękowania kieruję do Nauczycieli-Opiekunów SKO, rodziców, uczniów, pracowników PKO Banku Polskiego oraz wszystkich osób, które wspierały społeczności szkolne w realizacji zadań konkursowych – mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli (regulamin). Z pewnością będzie to okazja do poszerzania wiedzy, odkrywania nowych obszarów nauki, rozwijania potencjału i budowania relacji. To również szansa na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń oraz połączenia zabawy z nauką, a przy okazji wygranie atrakcyjnych nagród finansowych.

Masz pytania?

Znajdź odpowiedź w sekcji Pomoc i kontakt