Zlecenie zmienne

Zlecenie zmienne to wygodny sposób opłacania rachunków o zmiennej kwocie np. za prąd, czynsz, telefon. Dzięki tej usłudze nie musisz pamiętać o swoich rachunkach, bo zrobi to za Ciebie Twój Bank. Zyskujesz kontrolę nad dokonywanymi w Twoim imieniu transakcjami. Zlecenie zostanie zrealizowane automatycznie we właściwym terminie lub po Twoim potwierdzeniu - jak wolisz.

Korzystając z Zlecenia zmiennego:

Grafika w kafelku Uruchamiasz usługę kontaktując się tylko z PKO Bankiem Polskim bez powiadamiania wystawcy faktur

Uruchamiasz usługę kontaktując się tylko z PKO Bankiem Polskim bez powiadamiania wystawcy faktur

Grafika w kafelku Nie musisz pamiętać o terminach płacenia rachunków ani ich wysokości

Nie musisz pamiętać o terminach płacenia rachunków ani ich wysokości

Grafika w kafelku Zyskujesz bezpieczny sposób opłacania rachunków i kontrolę nad dokonywanymi w Twoim imieniu transakcjami

Zyskujesz bezpieczny sposób opłacania rachunków i kontrolę nad dokonywanymi w Twoim imieniu transakcjami

Grafika w kafelku Możesz w wygodny sposób opłacać rachunki od wielu firm

Możesz w wygodny sposób opłacać rachunki od wielu firm

(min. Orange, Aquanet, RWE Polska, PGE Obrót S.A)

Grafika w kafelku Oszczędzasz czas dotąd poświęcany na samodzielne wypełnianie druków przelewów

Oszczędzasz czas dotąd poświęcany na samodzielne wypełnianie druków przelewów

Gdzie skorzystam z usługi?

 • Orange Polska: lider na polskim rynku telefonii stacjonarnej, Internetu i transmisji danych. Jako jedyny operator oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju.
 • Jest sprzedawcą energii elektrycznej i działa głównie na terenie Warszawy. Zaufało mu ponad 1 milion klientów indywidualnych i biznesowych. Oferuje szeroki wybór nowoczesnych produktów i usług. Wspiera również rozwój energii ze źródeł odnawialnych. Rozwój i wykorzystanie nowoczesnych technologii przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska jest dla E.ON Polska S.A. bardzo ważny. Dlatego od lat wspiera zrównoważony rozwój stolicy. W 2019 roku uruchomił pierwszy w Warszawie i jeden z największych w Europie w pełni elektryczny car sharing. W 2021 roku został pierwszym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy. Systematycznie rozwijają sieć ładowania samochodów elektrycznych w całej Polsce. Jest częścią międzynarodowej Grupy E.ON, wiodącego międzynarodowego koncernu energetycznego. Jako Grupa E.ON obsługuje około 53 milionów klientów, na 15 rynkach w Europie.
 • Aquanet to największa w Wielkopolsce firma wodociągowo-kanalizacyjna. Każdego dnia produkuje i dostarcza bezpieczną dla zdrowia wodę oraz świadczy wysokiej jakości usługi kanalizacyjne dla ponad 790 000 mieszkańców Poznania i okolicznych gmin. Liczba odbiorców usług Aquanet stale wzrasta z powodu inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych, realizowanych co roku przy finansowym współudziale Unii Europejskiej.
 • PGE Obrót S.A. to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce. Firma zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej do ponad 5 mln odbiorców, w tym: gospodarstw domowych, instytucji, małych i średnich firm, a także dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Klienci bez wychodzenia z domu mogą zrealizować wszystkie formalności dzwoniąc do nowoczesnego PGE Contact Center na numer 422 222 222 (dostępnego poniedziałek-piątek, 7.00-19.00).
 • T-Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki zakończonej z sukcesem integracji z GTS Poland oferuje w ramach swojego portfolio, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, także pełen pakiet usług ICT. Tym samym z operatora mobilnego T-Mobile Polska staje się operatorem zintegrowanym. Klienci T-Mobile mają także możliwość korzystania z pełnej palety usług finansowych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe – najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego przykładu synergii banku i telekomu. T-Mobile Polska obejmuje niemal 100% populacji Polski zasięgiem swojej sieci 3G oraz ponad 77% populacji zasięgiem 4G LTE. Dzięki najnowocześniejszej, całkowicie zmodernizowanej infrastrukturze sieciowej, T-Mobile posiada najlepszą sieć, której parametry zostały potwierdzone w niezależnych badaniach jakości sieci w Polsce. Więcej informacji dostępnych jest na www.t-mobile.pl
 • Grupa Kapitałowa PGNiG jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Poprzez kluczowe spółki GK zajmuje się: importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. PGNiG SA jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej. PGNiG Obrót Detaliczny specjalizuje się w sprzedaży gazu ziemnego, energii elektrycznej, sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz skroplonego gazu ziemnego (LNG). PGNiG Oddział Detaliczny sprzedaje gaz łącznie do ponad 6,7 mln klientów.

Szczegóły oferty

Zlecenie zmienne polega na automatycznym wykonywaniu płatności na zmienną kwotę na podstawie Twojego zlecenia z rachunku w PLN.

 • Wystarczy jedna Twoja dyspozycja. Zlecenie zmienne możesz uruchomić:

  • serwisie internetowym iPKO (Płatności → Płatności cykliczne → Zlecenie zmienne → Nowe Zlecenie zmienne)
  • w oddziale banku ( wypełniając formularz „Przesyłania rachunków opłat” )
  • przez infolinię przy pomocy konsultanta

  Nie musisz informować o tym wystawcy faktury.

 • Dzięki Zleceniu zmiennemu w każdej chwili możesz :

  • składać, modyfikować i odwoływać zgodę na realizację płatności
  • wyszukać odbiorców (wystawców faktury) za pomocą specjalnej wyszukiwarki (funkcjonalność dostępna dla klientów ipko)
  • ustawić limit kwotowy pojedynczego Zlecenia zmiennego
  • wybrać metodę realizowania płatności (automatycznie lub po Twoim potwierdzeniu - wybór należy do Ciebie)
 • Pamiętaj! Zlecenie zmienne nie zostanie zrealizowane na rzecz Odbiorcy, jeśli:

  • w dniu płatności kwota jednostkowej transakcji przekracza saldo Twojego rachunku wskazanego do realizacji zlecenia lub przekracza ustalony przez Ciebie limit kwotowy
  • korzystasz z funkcji akceptowania zlecenia i nie potwierdzisz w terminie realizację jednostkowej transakcji
  • odwołasz to zlecenie