Jak skorzystać z restrukturyzacji kredytu i uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia?

1. Pobierz i wypełnij wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty2. Podpisany wniosek prześlij na adres restrukturyzacja@pkobp.pl
Masz pytania? Zadzwoń +48 58 882 85 01
koszt połączenia według stawek operatora

Zawarcie umowy restrukturyzacyjnej i ustalenie jej warunków uzależnione jest od pozytywnej decyzji PKO Banku Polskiego, która podejmowana jest po dokonaniu analizy finansowej.

Jak złożyć wniosek o restrukturyzację w serwisie iPKO dla klientów indywidualnych?

Przed złożeniem wniosku przygotuj informacje o zobowiązaniach, jakie masz poza naszym bankiem – skany lub zdjęcia dokumentów, które chcesz dołączyć do wniosku.

1. W serwisie iPKO wejdź w Moje sprawy → DokumentyDyspozycje i zaświadczenia  → Nowa dyspozycja.

2. Jako rodzaj wniosku wybierz: Dyspozycja, jako kategorię: Restrukturyzacja, podkategorię: Wniosek o restrukturyzację. Uzupełnij dane, zaznacz oświadczenia i sprawdź podsumowanie. Wgraj skany dokumentów (np. o dochodach, dodatkowych zobowiązaniach) – dołączenie ich przyspieszy proces rozpatrywania wniosku. 
3. Potwierdź wniosek narzędziem autoryzacji. Po rozpatrzeniu wniosku wyślemy Ci SMS, że decyzja jest już udostępniona w serwisie iPKO - Pobierz dokument. W każdej chwili możesz też  pobrać złożony wniosek - Pobierz potwierdzenie.

Inne rozwiązania dla zadłużeń z hipoteką

Masz przejściowe problemy ze spłatą kredytu mieszkaniowego?

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, zapytaj o zwrotną pomoc Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w spłacie rat kredytu nawet przez 18 miesięcy.

Więcej

Chcesz sprzedać nieruchomość i spłacić zadłużenie?

W ramach programu Dobrowolnej Sprzedaży Nieruchomości pomagamy uregulować długi i sprzedać zadłużoną własność.

Więcej

Wzory wniosków o restrukturyzację zadłużenia