2014-11-25

Przypomnij sobie kluczowe zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i pamiętaj, że dzięki nim zminimalizujesz ryzyko ewentualnych ataków hakerów.

oraz ikonkę kłódki w oknie przeglądarki (symbolizuje poprawność certyfikatu bezpieczeństwa).

 • HASŁO: nigdy nie udostępniaj hasła osobom trzecim. Pamiętaj, że dane logowania powinny być znane tylko Tobie.
   - Logując się do serwisu iPKO konieczne jest podanie numeru klienta lub loginu (nadanego samodzielnie w serwisie iPKO) oraz hasła. Hasło do logowania możesz dodatkowo wzmocnić przy pomocy hasła z tokena (jedno z narzędzi autoryzacji, sprawdź).
   - jesteś użytkownikiem iPKONET logując się do serwisu podajesz: numer Identyfikacyjny ID oraz kod z karty uwierzytelniającej lub tokena.
   - Korzystając z iPKONET Ekspres zalogowanie do serwisu będzie możliwe po podaniu numeru Identyfikacyjnego ID oraz hasła
 • USTAWIENIA PRZEGLĄDARKI:zadbaj o aktualizację swojej przeglądarki. Najnowsze wersje wykorzystują najbezpieczniejsze protokoły używane do szyfrowania transmisji danych między przeglądarką, z której korzystasz, a różnego rodzaju stronami internetowymi.
 • FAŁSZYWE MAILE I SMS-Y: nie reaguj na e-maile lub SMS-y, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub przekierowanie do strony logowania bankowości elektronicznej. Bank nigdy nie prosi o podawanie jakichkolwiek danych drogą e-mailową lub SMS-ową.
 • BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z KARTY KODÓW: korzystając z tego sposobu autoryzacji Twoich operacji pamiętaj, że Bank poprosi Cię o kod z konkretnie wskazanej pozycji tylko w przypadku logowania do iPKONET oraz wykonywania dyspozycji (np. zlecenie przelewu, zmiana danych osobowych, modyfikacja płatności). Tylko w przypadku aktywacji lub zmiany narzędzia autoryzacyjnego Bank poprosi o podanie jednocześnie dwóch kodów jednorazowych. Każda inna dyspozycja wymaga podania tylko jednego kodu.
 • LIMITY DZIENNE WYKONYWANYCH OPERACJI: zarządzaj samodzielnie w iPKO limitami na dzienne operacje płatnicze, internetowe oraz wypłaty gotówki. Jeśli potrzebujesz zrealizować operacje na wyższą kwotę zawsz możesz zwiększyć limit – online i z natychmiastowym okresem obowiązywania.

Pamiętaj również o niebezpieczeństwie zainstalowania na Twoim komputerze: wirusów, koni trojańskich czy programów szpiegowskich typu spyware. Sprawdź czy Twój router jest bezpieczny

Jeżeli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój zapoznaj się z aktualnymi komunikatami w serwisie pkobp.pl lub skontaktuj się z konsultantem pod jednym z numerów 801 307 307, 801 3PKOBP, + 48 81 535 60 60 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Więcej o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej dla użytkowników iPKO

Więcej o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej dla użytkowników iPKONET