Uwaga na nowe zagrożenia w sieci!

W internecie pojawiają się kolejne wersje złośliwego oprogramowania, które - zainstalowane na komputerze użytkownika logującego się do serwisu internetowego PKO Banku Polskiego - może zostać wykorzystane przez przestępców do realizacji nieuprawnionych transakcji z rachunków klientów banku.

Bezpieczne kanały komunikacji

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznych kanałów komunikacji, jakie udostępnia Bank dla potrzeb bieżącej komunikacji z klientami w sprawach dotyczących bezpieczeństwa korzystania z usług dostępnych za pośrednictwem elektronicznych kanałów dostępu.

Hasła, obrazek bezpieczeństwa i certyfikaty

Hasło i numer klienta pozwalają zidentyfikować Cię jako klienta PKO Banku Polskiego. Wszystkie operacje po zalogowaniu się w serwisie internetowym są automatycznie zabezpieczone protokołem TLS (Transport Layer Security)

Narzędzia autoryzacji

Narzędzia autoryzacji operacji są niezbędne przy obsłudze konta i zabezpieczają wykonywane na nim operacje. Teraz możesz wybrać narzędzie autoryzacji: kartę zdrapkę, kody SMS lub token na telefon komórkowy.

Bezpieczne logowanie

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.

Bezpieczny komputer

Pamiętaj, że bezpieczne korzystanie z serwisów internetowych banku zależy w dużej mierze od Ciebie! W trosce o bezpieczeństwo swoich danych oraz środków finansowych – dbaj o bezpieczeństwo Twojego komputera

Bezpieczny telefon

Pamiętaj, że bezpieczne korzystanie z serwisów internetowych banku zależy w dużej mierze od Ciebie! W trosce o bezpieczeństwo swoich danych oraz środków finansowych – dbaj o bezpieczeństwo Twojego telefonu.

Bezpieczne przelewanie

Przeczytaj na co zwrócić szczególną uwagę wykonując przelew za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Ustawienia przeglądarki

Zaleca się stosowanie najnowszych wersji przeglądarek: Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Internet Explorer oraz przeprowadzanie ich okresowych aktualizacji.

Jak unikać zagrożenia

Kilka ważnych rad jak unikac zagrożenia w sieci.

Inne zabezpieczenia

Bezpieczeństwo Twoich transakcji dokonywanych na koncie jest dla nas najwyższym priorytetem. Korzystamy z nowoczesnych i sprawdzonych procedur oraz systemów bezpieczeństwa.

Praktyczne wskazówki (zabezpieczenia poczty, antywirusy itp.)

Korzystanie z Internetu może wiązać się z niebezpieczeństwem zainstalowania w naszym komputerze: wirusów, koni trojańskich czy programów szpiegowskich typu spyware. Przypominamy, jak uniknąć tego typu zagrożeń.

FAQ

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytania dotyczącymi bezpiecznej bankowości.