Miejsce pracy: Warszawa
Jednostka: Departament Integracji Ryzyka
Komórka: Zespół Walidacji Modeli
Nr ref.: CEN/254/07/2014
Termin zgłoszeń: 27 listopada 2014

Główne zadania:

  • projektowanie i doskonalenie metod i mechanizmów wykorzystywanych do walidacji oraz zarządzania ryzykiem modeli
  • przeprowadzenie cyklicznej walidacji
  • przeprowadzenie cyklicznej oceny i raportowania ryzyka modeli w Banku
  • projektowanie przepisów wewnętrznych w zakresie walidacji oraz ryzyka modeli, cyklu życia modelu
  • formułowanie zaleceń dotyczących zmian w zakresie modeli oraz zarządzania ryzykiem modeli
  • utrzymanie i rozwój bazy modeli

 Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, ekonometria
  • doświadczenia we wdrażaniu metod zaawansowanych zarządzania ryzykiem w obszarze bankowości
  • znajomości zasad budowy, walidacji modeli ryzyka (tablice scoringowe, systemy ratingowe, modele ryzyka operacyjnego, modele do szacowania kapitału wewnętrznego, odpisy z tytułu utraty wartości)
  • znajomości aplikacji/narzędzi wykorzystywanych do budowy, walidacji i funkcjonowania modeli ryzyka
  • znajomości zagadnień z zkaresu zarządzania ryzykiem modeli (identyfikacja, pomiar, monitorowanie, raportowanie tego ryzyka),
  • znajomości relacyjnych baz danych
  • umiejętności programowania w SQL, 4GL, VBA

 Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • profesjonalny system szkoleń