Zrealizuj przekaz pieniężny Western Union do lub z wybranego miejsca w kraju i na świecie:

  • szybka wysyłka pieniędzy - przekaz Western Union nadasz w dowolnym oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego oraz poprzez bankowość elektroniczną iPKO
  • szybki odbiór pieniędzy - nawet jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim, przekaz Western Union odbierzesz w dowolnym oddziale lub agencji PKO BP. Jeśli jesteś naszym klientem, odbierz pieniądze w najbliższym bankomacie PKO Banku Polskiego*, w serwisie internetowym iPKO lub poprzez aplikację mobilną IKO**
  • kilka walut do wyboru - w zależności od sposobu nadania albo odbioru, przekaz Western Union możesz nadać w PLN lub USD (tylko do: Ukrainy, Wietnamu i Chin), natomiast odebrać w PLN, EUR, USD  (tylko w przypadku przekazów wysłanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej)
  • łatwo - aby nadać lub odebrać przekaz w gotówce w placówkach Banku, nie musisz mieć rachunku bankowego.

*Możliwe dla klientów posiadających aktywną kartę debetową do rachunku złotówkowego lub walutowego. W przypadku odbioru przekazu na rachunek walutowy, a następnie wypłaty środków w PLN w bankomacie, PKO Bank Polski dokona przeliczenia operacji wypłaty na walutę polską według prowadzonej tabeli kursów, po kursie kupna obowiązującym w dniu dokonania operacji wymiany walut; tabela kursów PKO Banku Polskiego jest dostępna w placówkach Banku i na stronie internetowej www.pkobp.pl.

**W przypadku, gdy waluta odbioru przekazu jest inna niż waluta nadania, Western Union dokona przeliczenia kwoty przekazu po kursie Western Union i na zasadach określonych w Regulaminie Usługi Przekazu Pieniężnego Western Union dostępnym na stronie www.pkobp.pl oraz w placówkach Banku.

 

Informacja 

Od dnia 28.02.2018r. Western Union wyłączyło możliwość odbioru w iPKO oraz IKO przekazów Western Union nadanych z USA, Kanady oraz Australii. 

Przekazy nadane w tych krajach będzie można odebrać wyłącznie w Oddziałach oraz Agencjach PKO Banku Polskiego.

 

 

Międzynarodowe przekazy pieniężne Western Union
Krajowe przekazy pieniężne Western Union
Przekazy Western Union w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego
Przekazy Western Union w iPKO
Przekazy Western Union w aplikacji mobilnej IKO
Bezpieczeństwo

 

Weź udział w programie Karty Western Union Gold! dla nadawców przekazów pieniężnych i ciesz się korzyściami!

 

do przekazów Western Union

Sprawdź co zyskujesz:

  • zniżki na przekazy
  • powiadomienia SMS o wypłacie przekazu przez odbiorcę
  • szybszy czas obsługi w placówkach

Im więcej wysyłasz, tym więcej oszczędzasz!

Wyślij przekaz w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego i odbierz bezpłatną Kartę gold!*

Przekazy Western Union wysyłasz jeszcze szybciej i wygodniej, ponieważ Twoje dane są zarejestrowane w systemie Western Union. Po rejestracji nie musisz wpisywać ich ponownie.

Za każdym razem, gdy wysyłasz pieniądze przy użyciu Karty gold!, zdobywasz punkty premiowe, które możesz wymienić na zniżki. Otrzymasz także darmowe powiadomienie SMS o odebraniu wysłanego przekazu.

Informacje o programie Karty Western Union Gold! znajdziesz na https://www.westernunion.com/mywu/pl/ oraz https://www.westernunion.com/mywu/pl/terms/ lub uzyskasz, kontaktując się z bezpłatną infolinią w języku polskim pod numerem 00 800 3940 3940.

Regulamin programu Karty Western Union Gold! jest dostępny także w oddziałach i w agencjach PKO Banku Polskiego.

 

*Karta gold! nie jest instrumentem płatniczym.