PKO Bank Polski udostępnia usługę przekazu pieniężnego świadczoną  przez  Western Union do lub z wybranego miejsca w kraju i na świecie. Usługa przekazu pieniężnego Western Union to:

  • szybka wysyłka pieniędzy - przekaz Western Union nadasz w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego oraz poprzez serwis internetowy iPKO 
  • szybki odbiór pieniędzy - nawet jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim, przekaz Western Union odbierzesz w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego. Jeśli jesteś klientem PKO Banku Polskiego, odbierz kwotę przekazu w najbliższym bankomacie PKO Banku Polskiego*, w serwisie internetowym iPKO lub poprzez aplikację mobilną IKO**
  • kilka walut do wyboru - w zależności od sposobu nadania albo odbioru, przekaz Western Union możesz nadać w PLN lub USD (USD tylko do: Ukrainy, Wietnamu i Chin), natomiast odebrać w PLN, EUR, USD (USD tylko w przypadku przekazów wysłanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej)
  • łatwo - aby nadać lub odebrać przekaz w gotówce w oddziałach Banku, nie musisz mieć rachunku bankowego.

Usługę przekazów pieniężnych w Unii Europejskiej świadczy Western Union Payments Services Ireland Limited.

*Możliwe dla klientów posiadających aktywną kartę debetową do rachunku złotówkowego lub walutowego. W przypadku odbioru przekazu na rachunek walutowy, a następnie wypłaty środków w PLN w bankomacie, PKO Bank Polski dokona przeliczenia transakcji wypłaty na walutę polską według prowadzonej tabeli kursów, po kursie kupna obowiązującym w dniu dokonania transakcji wymiany walut; tabela kursów PKO Banku Polskiego jest dostępna w placówkach Banku i na stronie internetowej www.pkobp.pl.

**W przypadku, gdy waluta odbioru przekazu jest inna niż waluta nadania, Western Union dokona przeliczenia kwoty przekazu po kursie Western Union i na zasadach określonych w Warunkach świadczenia Usługi Przekazu Pieniężnego Western Union dostępnym na stronie Western Union.

 

Informacja 

Od dnia 28.02.2018r. Western Union wyłączyło możliwość odbioru w serwisie internetowym iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO przekazów Western Union nadanych z USA, Kanady oraz Australii. 

Przekazy nadane w tych krajach będzie można odebrać wyłącznie w oddziałach PKO Banku Polskiego.

 

 

Międzynarodowe przekazy pieniężne Western Union
Krajowe przekazy pieniężne Western Union
Przekazy Western Union w oddziałach PKO Banku Polskiego
Przekazy Western Union w iPKO
Przekazy Western Union w aplikacji mobilnej IKO
Bezpieczeństwo

 

Weź udział w programie Karty Western Union Gold! dla nadawców przekazów pieniężnych i ciesz się korzyściami!

 

do przekazów Western Union

Sprawdź co zyskujesz:

  • zniżki na przekazy
  • szybszy czas obsługi w placówkach

Im więcej wysyłasz, tym więcej oszczędzasz!

Wyślij przekaz w oddziale PKO Banku Polskiego i odbierz bezpłatną Kartę Western Union Gold!*

Przekazy Western Union wysyłasz jeszcze szybciej i wygodniej, ponieważ Twoje dane są zarejestrowane w systemie Western Union. Po rejestracji nie musisz wpisywać ich ponownie.

Za każdym razem, gdy wysyłasz pieniądze przy użyciu Karty Western Union Gold!, zdobywasz punkty premiowe, które możesz wymienić na zniżki.

Informacje o programie Karty Western Union Gold! znajdziesz na https://www.westernunion.com/mywu/pl/ oraz https://www.westernunion.com/mywu/pl/terms/ lub uzyskasz, kontaktując się z bezpłatną infolinią w języku polskim pod numerem 00 800 3940 3940.

 

 

*Karta Western Union Gold! nie jest instrumentem płatniczym.